S dětmi na Špičák a k Černému jezeru

Šumavské oblasti v kdysi zakázané zóně podél bavorské hranice lákají na svoji panenskou přírodou stále více turistů. Vrcholek Špičák s impozantní rozhlednou, který je dominantou zdejšího kraje, dobře znají milovníci zimních sportů, neboť je vyhlášeným lyžařským centrem. V létě pak lyžaře vystřídají sjezdoví cyklisté. Ski&Bike Špičák však pamatuje i na rodiny s dětmi. Od letošního roku je pro ně připravena nová naučná stezka, která návštěvníky zavede z vrcholu Špičáku k jednomu z unikátních šumavských ledovcových jezer, Černému jezeru.

rozhledna na Špičáku

Tato stezka byla otevřena k příležitosti stého výročí vzniku samostatné republiky a prakticky kopíruje někdejší zakázané pásmo železné opony. Naučná stezka je pojmenována podle obyvatele zdejší krajiny datlíka tříprstého a seznámí děti i jejich rodiče s přírodou a historií Šumavy. Navazuje tak na naučnou stezku „po stopách zajíce“, která návštěvníky provází k Čertovu jezeru. Na obou naučných stezkách čeká děti navíc i zábavný kvíz, jehož úspěšné splnění je po návratu do areálu Ski&Bike Špičák samozřejmě odměněno. Informační tabule obsahují i QR kódy, díky nimž je možné dozvědět se spoustu dalších informací, které se již na samotné tabule nevešly.

Lanovka na Špičák zahájila svůj letní provoz 2. června, ale denně bude v provozu až od 15. června. Jízdné stojí 150 Kč a zpáteční lístek pak 190 Kč. Za děti zaplatíte 70 Kč a za cestu tam i zpět 80 Kč.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *