Doubice je malebná vesnička na rozhraní národního parku Českosaské Švýcarsko a CHKO Lužické hory. Díky slušnému zázemí i poměrně velké ubytovací kapacitě v místních penzionech může posloužit jako dobrá základna pro dovolenou nebo prodloužený víkend. A děti se zde rozhodně nudit nebudou.

Do Jetřichovic, mezi pískovcové skály, je to coby kamenem dohodil a Labské pískovce také nejsou daleko. Okolní kopečky poskytují překrásné výhledy a na nejednom z nich se tyčí dokonce rozhledna. Když přijíždíte do Doubice, dýchne na vás dovolenková atmosféra. To proto, že vesnička doslova žije turistickým ruchem. Nejenom že velká část obyvatel jsou chalupáři, ale najdete zde několik příjemných penzionů a restaurací s celoročním provozem.

A proč se zde děti nebudou nudit? V Doubici se totiž rozkládá pohádkové království, kde platí místní měna dubáky a zdejší král s královnou, manželé Rezkovi, mají děti opravdu rádi. Na svém území provozují penzion Stará hospoda s restaurací, letní zahrádkou a mysliveckým salónkem a v těsném sousedství mají i infocentrum s krásným turistickým razítkem Staré hospody. Co je však nejdůležitější, království je místem s největší sbírkou dřevěných soch, zapsaným v české knize rekordů. A celý areál je jedním velkým a krásným dětským hřištěm.

Děti zde najdou hromadu prolézaček, domečků, kolotočů a houpaček, ale i kamenný strašidelný labyrint nebo obrovský hradní tobogán.

O víkendech a svátcích zde bývá hodně rušno, ale dětem to naštěstí nevadí a dospěláci si na místečko u stolu na zahrádce jistě rádi počkají. Parkovat je možné přímo v areálu nebo na plácku pár desítek metrů pod penzionem. Vstup do areálu je bezplatný, stejně jako parkovné.

(mapa převzata z MAPY.CZ)